Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

HejtSTOP rozpoczyna "sezon w terenie". Przyjdź w sobotę i zamaluj nienawiść!

Sonia Tulczyńska
HejtSTOP rozpoczynają "sezon w terenie". Wielkie malowanie w marcu
HejtSTOP rozpoczynają "sezon w terenie". Wielkie malowanie w marcu www.hejtstop.pl
21 marca to pierwszy dzień wiosny/dzień wagarowicza, ale również Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Dlatego właśnie tego dnia, w wielu miastach Polski rozpocznie się wielka akcja, zamalowywania nienawistnych treści. Wiemy, gdzie będzie można pomóc w Warszawie.

Miejsca, w których możesz pomóc w stolicy:
1. 11.00 - zamalowanie hejtów ul. Hirszfelda 11 (płot podstawówki i przedszkola) – obecność potwierdziła minister edukacji, Joanna Kluzik - Rostkowska
2. 11.00 zamalowanie hejtów ul. Sapieżyńska 1
3. 12.00 zamalowanie hejtów ul. Dzielna 13 – obecność potwierdzili: rzecznik praw obywatelskich - Irena Lipowicz, burmistrz dzielnicy Śródmieście – Wojciech Turkowski oraz zastępca burmistrza dzielnicy Śródmieście – Krzysztof Czubaszek
4. 14.00 zamalowanie hejtów ul. Elektoralna 26. Kontakt: Joanna Grabarczyk, tel. 509 368 466, e-mail: [email protected]


- Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. Mury naszych miast i Internet jest pełny nienawiści. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak? To proste! Wraz z nadejściem wiosny posprzątajmy nasze miasta oraz Internet z mowy nienawiści i zróbmy to RAZEM - zachęcają organizatorzy akcji, 21 marca, z HejtSTOP i dodaje: Limitem jest wasza kreatywności i możliwości lub skorzystaj z Naszych propozycji.

- Malować może każdy. Jak siedzi w wózku albo jest malutkim dzieckiem lub jest z różnych grup społecznych. 21 marca obędzie się nasza największa akcja. W kilkudziesięciu miastach zamalujemy kilkaset treści. Przy okazji odbędą się warsztaty i koncerty. W Warszawie mamy potwierdzonych dziewięć miejsc do zamalowania - mówi Joanna Grabarczyk, koordynatorka akcji i dodaje: oprócz nas będzie malował też Przemyśl, Kraków, Poznań, Koszalin, Gorzów Wielkopolski i zapewne kilkadziesiąt mniejszych ośrodków.

Jak odbywa się taka walka z nienawiścią "w terenie"? - Przy pomocy farby i pędzla lub rozpuszczalnika działamy wspólnie. To integruje ludzi, a imprezy mają charakter pikniko-festynowy. Czasami przychodzą sąsiedzi i przynoszą swoje farby z piwnicy, a dzieciaki upaćkane farbą biegają wokół. To istotny walor edukacyjny, bo pozwala rozmawiać nie tylko o rzeczach hipotetycznych a pokazuje rzeczywistą zmianę przestrzeni - że coś się zmienia, a miejsce staje się ładne - dodaje Joanna.

Warto pamiętać też, że hejtowanie - to nie tylko obraźliwe napisy na murach. Jako użytkownicy internetu mamy także możliwość zgłaszania obraźliwych treści w sieci. O tym, w jaki sposób pomóc organizacji HejtSTOP w walce z nienawiścią i jak wziąć udział w akcji 21 marca przeczytacie na tej stronie internetowej (kliknij!). Warto też śledzić działania HejtSTOP na ich Facebooku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto