Grad rekordów w stolicy podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Materiał informacyjny Fundacji Maraton Warszawski
Największy półmaraton w historii Polski
Największy półmaraton w historii Polski
18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski największym półmaratonem w historii Polski! Znamy zwycięzców biegu! Rozstrzygnięcia także w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie – nowy rekordy mistrzostw! Biegacze pokazali również wielkie serca, w biegowej akcji charytatywnej #BiegamDobrze zebrali setki tysięcy złotych na rzecz organizacji społecznych!

Za nami wspaniała rywalizacja sportowa na trasie! W niedzielne przedpołudnie pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy, którzy w Warszawie mierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Słoneczna, bezwietrzna aura sprzyjała osiąganiu świetnych wyników! Padł rekord Mistrzostw Polski. W biegu wystartowało 13 i pół tysiąca uczestników czyniąc go największym półmaratonem w historii kraju.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski z nowym rekordem frekwencji i świetnymi wynikami!

Triumfatorką wśród pań została Fabienne Königstein z Niemiec, pokonując dystans półmaratonu w 01:09:32! Wśród panów triumfował Dorian Boulvin z Belgii z czasem 01:01:58 – ustanowił tym samym nowy rekord kraju!

Na drugiej pozycji wśród mężczyzn na mecie zameldował się Mateusz Kaczor z Polski z czasem 01:02:06. To najlepszy wynik życiowy Kaczora, najlepszy wynik Polaka w historii Półmaratonu Warszawskiego. Trzeci na metę wbiegł Polat Kemboi Arikan z Turcji z czasem 01:02:10. Kobiece podium uzupełniły Domenika Mayer z Niemiec (01:09:46) oraz Marina Nemchenko z Ukrainy (01:11:13). Padł również rekord Meksyku masters - Juan Luis Barrios na metę wbiegł z czasem 01:02:43.

Rozstrzygnięcie 33. PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie – Monika Jackiewicz i Mateusz Kaczor nowymi Mistrzami Polski w Półmaratonie. Nowy rekord kraju!

Mistrzynią Polski została Monika Jackiewicz – szósta na mecie biegu wśród kobiet ustanowiła najlepszy wynik w historii Mistrzostw Polski. Biegaczka z MKL Szczecin na mecie zameldowała się z czasem 1:12:05. Drugie miejsce zajęła Sabina Jarząbek (1:12:42), a trzecia była Anna Bańkowska (1:13:17). Rywalizację mężczyzn wygrał Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) uzyskując wynik 1:02:06. Wicemistrzem Polski został Andrzej Rogiewicz (1:03:46), a trzeci był Kamil Karbowiak (1:03:47).

– Wiosna wystartowała w Warszawie! Pogoda idealna do szybkiego biegania – uczestnicy pokazali znakomitą formę, to był bieg doskonały w wykonaniu wielu z nich. To największy półmaraton w historii Polski, sypnęło rekordami, życiówkami, są kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Półmaratonie, są nowe najlepsze wyniki w historii Mistrzostw Polski. To piękny dzień! - mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”

– Po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w Półmaraton Warszawski i po raz kolejny wydarzenie to nas zachwyciło. Cieszymy się, że możemy być w miejscu, które łączy sportową pasję i dbanie o zdrowie, będące jedną z podstawowych wartości, jaką cenimy w Nationale-Nederlanden. Jesteśmy nie tylko patronami wydarzenia, ale również jego aktywnymi uczestnikami. W tym roku nasza firma była reprezentowana przez blisko 170 biegaczy, a także licznych wolontariuszy na trasie biegu. Tegoroczne, rekordowe statystyki zapisanych osób pokazują też, jak ważna dla Polaków jest aktywność fizyczna. Jest to niezwykle budujące i z radością oczekujemy na bieg na pełnym dystansie maratonu już we wrześniu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki w Nationale-Nederlanden.

Rozstrzygnięto także New Balance Bieg na Piątkę – bieg towarzyszący

Wśród panów, w biegu towarzyszący 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu, triumfował Bartosz Jarczok – na mecie zameldował się z czasem 00:14:37. Wśród pań najszybsza była Martyna Masłowska z czasem 00:16:35. W tym biegu również odnotowano rekordową frekwencję – dystans 5 kilometrów pokonało 4519 osób!

Pokazali wielkie serca!

Od 2015 roku Fundacja „Maraton Warszawski” prowadzi biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze. W ramach projektu uczestnicy imprez mogą wybrać cel społeczny, a za pośrednictwem prowadzonych przez siebie zbiórek – pozyskują środki na wsparcie wybranej organizacji społecznej. Do tej pory, przy okazji 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zebrali 616 084,14 zł, ale kwota ta może być jeszcze wyższa, ponieważ na zbiórki można wpłacać do 5 kwietnia. W sumie w ten sposób zebrano ponad 9 milionów złotych na cele dobroczynne. Od początku akcji łącznie ponad dwadzieścia organizacji charytatywnych skorzystało ze wsparcia zgromadzonego przez uczestników wydarzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Grad rekordów w stolicy podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego! - Mazowieckie Nasze Miasto

Wróć na sokolowpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto